Bezúchytová matně lakovaná bílá kuchyně s dubovou dýhou a žulovou pracovní deskou Cosmic Black


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (25 FOTEK)


Popis kuchyně:

V rezidenčním bytovém domě si přála klientka vytvořit kuchyň pro celou rodinu, kde bude mít dostatek místa na uložení nádobí, potravin a dostatek místa na práci.  V takto velkorysém prostoru to nebyl problém, přesto nebo právě proto nám nějakou chvíli zabralo než jsme se shodly na dispozici, která bude klientce vyhovovat.

Za několik měsíců spolupráce jsme společně prošly zhruba pěti variantami. Od začátku jsme věděly, že chceme využít všechny stěny kuchyně i stěnu s oknem a doprostřed umístit ostrůvek. Právě umístění a otočení ostrůvku bylo to, na čem jsme se chvíli zasekly. Nakonec zvítězila varianta, kdy je dřez umístěn na stěně s lednicí a troubami a ostrůvek je pak otočen bokem do prostoru. I díky tomu se uvolnil prostor pod oknem a k ostrůvku jsme mohly přidat snídaňový stolek. Ten slouží jen pro rychlou snídani či posezení pro návštěvu v rámci kuchyně. V jídelně se potom nachází plnohodnotný stůl pro 8-10 osob.

Výběr materiálů a dekorů byla samostatná fáze, kterou jsme nepodcenily. Základní koncept barevnosti byl udán od začátku požadavkem klientky na kombinaci bílé a dřeva s tmavou deskou. Abychom doladily dřevo (dřevodekor) k stávající dřevěné podlaze, přijela jsem za klientkou přímo do bytu a přivezla jsem vzorky. Vybraly jsme pár vzorků lamina v dřevodekoru a nějakou dýhu. Později se klientka rozhodla právě pro dýhu s jednoduchou kresbou bez výrazného drásání, ošetřenou tvrdým voskovým olejem zdůrazňujícím kresbu dřeva. U bílého laku se klientka rozhodovala mezi leskou a matnou variantou. Nakonec zvítězil matný lak a já myslím, že to k tomu dřevu krásně pasuje. Vybrat žulovou pracovní desku nebylo tak jednoduché jak se na začátku zdálo. Klientka měla poměrně jasnou představu o tmavé žule s jemnou ale nějakou zajímavou žílou. Protože je každý kus přírodního kamene originál vytvořený přírodou, chvíli nám trvalo než jsme našly tu správnou. Až ve třetím kamenictví jsme našly nejen dekor ale i přímo konkrétní kus desky, ze které se pak vyráběla pracovní deska na kuchyň. Žulová deska Cosmic Black se stala tím posledním kusem skládačky a kuchyň povýšila o úroveň výš.

Kromě výběru materiálů nám zabralo dost času i rozvržení řešení vnitřního prostoru a dělení šuplíků a skříněk. Hodně nám pomohlo to, že si klientka splnila svůj domácí úkol a přesně rozepsala výšku nádobí. Já vymyslela kam co uložit, aby to dávalo smysl při pohybu v kuchyni a zároveň jsem tomu v návrhu přizpůsobila výšku šuplíků a skříněk. Jsem přesvědčená o tom, že tohle je způsob jak navrhnout kuchyň "na míru".

Pro bezúchytové řešení jsme u bílých skříněk zvolily kovový lakovaný profil, který je součástí korpusu skříněk a je tak až za dvířkem. U části kuchyně z dýhy jsme pak použily stejný princip jen profil není kovový ale z masivního dřeva.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, dřezu, baterie a dalších doplňků patřících ke kuchyni. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem podklady pro stavební úpravy. Pomohla jsem vybrat kamennou desku, osvětlení a zásuvky i vypínače. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací a montáž kuchyně.

 

Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?