Bílá lakovaná kuchyně v kombinaci s dubem a betonovou stěrkou


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (13 FOTEK)


Popis kuchyně:

Krásnému rekonstruovanému bytu na Vyšehradě chyběla už jen kuchyň. A protože si klient nevěděl rady a zároveň chtěl, aby se někdo o vše postaral od začátku až do konce, zavolal si mě na pomoc. Výsledkem je krásná a praktická kuchyně, ze které má klient radost. 

Původní klientovou představou byla kuchyně do tvaru "L" s vařením na ostrůvku. To jsem ale hned na začátku zamítla s tím, že taková dispozice by neodpovídala ergonomickým potřebám. Doporučila jsem vytvořit kuchyni do tvaru "U". Vznikl tak dostatek pracovní plochy a dostatek úložných prostor.

Barevně bylo jasné, že základní barvou kuchyně bude bílá barva. Jedním z důvodů je i skutečnost, že kuchyně stojí v koutu kam nedopadá žádné denní světlo a bylo potřeba kout rozsvítit. Druhou barvu jsme vybírali poměrně dlouho. Chtělo to něco nadčasového a elegantního. Konečný koncept kombinace bílá a dřevodekor se ukázal jako skvělé řešení a tu závěrečnou tečku na konec jsem tomu dodala výběrem designového osvětlení Capsula na zakázku od Brokisu. Nad jídelním stolem se pak vyjímá ikonické svítidlo Lampe Gras. Obě světla jsem s klientem osobně vybírala v showroomu s designovým osvětlením. 

Obklad kuchyně jsem po všech probraných variantách doporučila vyřešit stěrkou aplikovanou na obě stěny kuchyně a dokonce ještě část jídelního prostoru. Celý otevřený prostor to krásně propojilo a kuchyně nepůsobí jako oddělená část. I stěrku jsem s klientem osobně vybírala u výrobce.

Klient měl s kuchyní minimum starostí. Postarala jsem se o návrh kuchyně včetně doplňků a spotřebičů, výběr dodavatele, stavební práce a úpravy, výběr a aplikaci betonové stěrky a výběr a montáž osvětlení.

 

 

 

 

 

 


Vyjádření klienta:

Na začátku jsme věděli jen to, že chceme krásnou,nadčasovou a hlavně funkční kuchyni. Adriana nám nenásilně, trpělivě a s citem pro naše přání pomohla dobrat se od mlhavých představ ke konkrétnímu návrhu. Ušetřila nám spoustu času, když za nás komunikovala s dodavateli, které jsme společně vybrali s ohledem na její dlouholeté zkušenosti. Cena za její službu se nám jistě několikanásobně vyplatila. Kvalitní a fungující kuchyně je totiž opravdová věda. I proto jsme ji při plánování a realizaci další kuchyně opět požádali o poradenství.

Ivo Menšík


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?