Bílá kuchyně s dřevodekorem a modrým akcentem s šedou a bílou stěrkou


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (19 FOTEK)


Popis kuchyně:

Při první návštěvě na mě původní kuchyně působila tak, že už má něco za sebou a přestože to nebyl malý prostor, zbytečně ho opticky zmenšovaly tmavě modré barvy použité na podlaze a pracovní desce. Od začátku jsem si říkala, že prostor potřebuje opticky prosvětlit a zvětšit. Klientova představa bílé kuchyně v kombinaci se dřevem a nějakou výraznější barvou byla s tou mojí ve shodě.

V prostoru kuchyně se v té době řešila výměna a umístění plynového kotle, i to ovlivnilo celkovou dispozici. Kotel jsem ukryla do vysoké skříně s troubou a do kuchyně jsem ho tak elegantně začlenila. Kompaktnosti kuchyně pomohla taky změna z volně stojící na vestavnou lednici. V nové kuchyni šlo o vytvoření dostatku pracovního místa, což jsem dosáhla i prohloubením pracovní desky, také o zvětšení úložných prostor a celkově o lepší rozložení věcí v kuchyni, aby bylo vše po ruce. Už při plánování kuchyně jsem skříňky navrhovala s ohledem na jejich využití, na míru jsme s klientem přizpůsobili i výšky jednotlivých šuplíků.

Barevná kombinace bílé, šedé a dřeva neomrzí, klient chtěl do této velmi jednoduché kombinace přidat ještě jednu výraznou barvu. Nakonec vyhrála modrá a její velmi jemný odstín, který jsem na kuchyň navrhla použít jen na malou část kuchyně. Modrá tady funguje jako výrazný prvek, díky kterému má kuchyně šmrnc. U ostatních barev jsme potom při výběru s klientem zůstali trochu při zemi. Místo původní tmavě modré dlažby jsem navrhla vinyl, který svými užitnými i materiálovými vlastnostmi vyhovuje kuchyňskému prostředí. Neutrální šedý dekor jsme vybrali o několik odstínů světlejší než pracovní desku. Místnost to opticky zvětšilo a rozzářilo. Obklad chtěl klient řešit něčím, co nebude mít spáry a bude se oproti původním obkladům dobře čistit. Volba padla na omyvatelnou stěrku, kterou jsem navrhla na dominantní stěnu s vařením v šedém provedení, laděnou tón v tónu k pracovní desce. Na stěnu za dřez byl použit stejný typ stěrky jen v bílé barvě, aby té šedé už nebylo moc. K modrým skříňkám ladí ještě prostírání na jídelním stole a plissé v oknech, které jsem pomáhala vybírat přímo ve studiu dodavatele.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků, stěrky. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem stavební úpravy. Pomohla jsem vybrat jídelní stůl a židle od TONu, osvětlení, vypínače a stínění v oknech. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací, aplikaci stěrky, montáž kuchyně a dalších věcí.

 


Vyjádření klienta:

Po téměř dvaceti letech jsme se rozhodli kompletně zrekonstruovat kuchyň. Na webu jsme našli a ke spolupráci přizvali paní Adrianu Štefanovou. Zaujala nás její nabídka komplexního servisu - od konzultací, přípravy projektu, výběru vhodných materiálů a doplňků, poptání cen až po zajištění dodavatelů. Díky našemu pracovnímu vytížení se tak naše role mohla zúžit na korekci a odsouhlasení připravených návrhů, výběr materiálů a jednotlivých dodavatelů a synchronizaci časového plánu přestavby. S přístupem paní Štefanové i finálním výsledkem jsme maximálně spokojeni a její služby určitě doporučujeme.

Václav Novotný


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?