Bílá kuchyně s masivním dřevěným úchytem a kamennou deskou v rodinném domě


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (27 FOTEK)


Popis kuchyně:

První plánky kuchyně vznikaly když byl projekt dřevostavby rodinného domu ještě na papíře. Na první schůzce jsme se tehdy s klienty sešli v kavárně nad půdorysem a já si vyslechla jejich představy a požadavky. Klienti kromě kuchyně chtěli pomoci vyřešit i obývák a jídelnu plus osvětlení v celém prostoru.

Představa klientů o nové kuchyni byla poměrně jasná. Bílá kuchyně v kombinaci se dřevem a tmavou deskou. V obýváku v rámci TV stěny chtěli klienti opakovat stejné materiály. Dispozičně bylo o kuchyni tak nějak dopředu jasno i díky navrženému půdorysu domu. Na mě tedy bylo vyladit vše do posledního detailu a zvolit správně umístění spotřebičů, aby na sebe práce v kuchyni navazovala.

Kombinace bílá se dřevem a tmavou deskou by se mohla zdát jako nuda a já to tentokrát chtěla pojmout trochu jinak. Pro dřevo jsem vybrala krásnou dubovou drásanou dýhu Querkus Vivace, v bílé jsme naopak zvolili levnější materiál a to bílé matné lamino. U tmavé desky jsme naopak nešetřili a zvolili jsme umělý kámen Silestone Negro Tebas. Dubovou dýhu jsem navrhla i jako obložení stěny vedle kuchyně, aby byla kuchyně na straně lednice a trouby vnímána jako jeden "blok". Obložení dýhy pak pokračuje i na stěně s posuvnými dveřmi do špajzu. Ty jsou taky ze stejné dýhy. Celá sestava tak působí velmi kompaktně i přesto, že je do ní zasazena americká lednice jako volně stojící spotřebič. Se dřevem jsem ale nechtěla skončit jen u dýhy na dvířkách a proto jsem se rozhodla ji využít na masivní dřevěný profil do korpusu. Masivní profil tak v bílé části kuchyně vytváří krásnou linii mezi šuplíky a dvířky a zároveň splňuje požadavek na "bezúchytovou" kuchyň. Jedinou omyvatelnou stěnu v kuchyni jsem navrhla ošetřit šedou stěrkou a efekt sjednocení stěny, která má dvě okna a přechází do jídelny, vyšel krásně.

Ve tvaru kuchyně do "L" je vše krásně po ruce a vše má své místo. V bílé vysoké skříni napravo vedle špajzu jsem navrhla speciální výklop pro drobné spotřebiče, které jsou šikovně uklizené ale zároveň vždy po ruce. Jsou taky blízko dřezu, což je ideální například pro kávovar. Mezi dřezem a varnou deskou je tak akorát prostor na práci a i na ostatních částech kuchyně je vytvořen dostatek manipulačního prostoru.

Jídelní stůl měl od začátku své jasné místo za kuchyní. Velikost stolu pro čtyři osoby vyhovuje potřebám klientů. Masivní dubový stůl a židle značky TON krásně ladí k celé kuchyni.

V obýváku jsem klientům navrhovala ještě TV stěnu. Požadavek byl opakující se materiály použité pro kuchyň a černé kovové podnoží pod skříňkami. Navrhla jsem dýhu použít jako zadní část celé sestavy a skříňky pod i nad televizí už jsem nechala v bílé. Pro odlehčení celé sestavy jsem navrhla některé skříňky nechat otevřené. Klienti tyto otevřené skříňky využijí pro uložení knih, dekorací a přijímačů propojených s televizí.

U této zakázky jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru materiálů a dekorů pro kuchyň, spotřebičů, dřezu, vychytané baterie od Grohe a dalších doplňků patřících ke kuchyni. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně. Pomohla jsem vybrat stěrku. Pomohla jsem vybrat osvětlení a zásuvky i vypínače. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost celé zakázky.

 

 

 

 Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?