Proměna malé panelákové kuchyně na velkou a praktickou


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (23 FOTEK)


Popis kuchyně:

Kuchyně v berounském paneláku si říkala o rekonstrukci už nějakou dobu. Klientům se do toho ale dlouho nechtělo i proto, že si dobře uvědomovali, co vše taková rekonstrukce obnáší. Bylo to ještě náročnější než se zprvu zdálo, ale vše se zvládlo a nová kuchyně je chloubou celé domácnosti.

V prvním kroku bylo třeba se shodnout na dispozici kuchyně a celkové úpravě prostoru kuchyně s obývacím pokojem. Již od začátku klient počítal s tím, že kuchyně se s obývákem více propojí a z chodby se bude vcházet jedněmi dveřmi do jednoho propojeného prostoru. V návrhu nového prostoru jsem klientovi splnila představu o nové velké kuchyni s dostatkem úložného prostoru a pracovní plochy, změnila jsem pozici jídelního stolu a bylo taky potřeba počítat s novou dispozicí obývací části.

V rámci stavebních prací se bourala stěna mezi kuchyní a obývacím pokojem, zazdili se dveře z chodby do kuchyně, ze sádrokartonu se tvořila nová příčka mezi kuchyní a obývací části, pro posuvné dveře se vytvořilo pouzdro, pod oknem v kuchyni se odstraňovalo topení, sádrokarton se použil i při zakrytí odtahového potrubí pro digestoř a samozřejmě bylo potřeba veškeré přívody připravit pro potřeby nové kuchyně včetně převedení plynu. Čekalo na nás ještě vyřešit novou podlahu a způsob obložení kuchyně mezi pracovní deskou a horními skříňkami.

Při řešení dekorů a vzhledu kuchyně měli klienti poměrně jasno a tak jsme se rychle dobrali toho, že chceme aby v nové kuchyni dominovala bílá s kontrastním dekorem wenge. Pracovní desku v béžových tónech už naopak kontrastní nechtěli. Do vinylové podlahy v tmavém dubu se klienti zamilovali. Mně se podlaha taky moc líbila a s ostatními dekory k sobě vše krásně ladilo. Výběr materiálu a dekoru obkladu kuchyně jsme si nechali nakonec. Přechod mezi kuchyňskou částí a spodními wenge skříňkami mezi kuchyní a oknem bylo potřeba nějak nenásilně napojit. Proto jsem navrhla použít stěrku, která stěnu sjednotí a nebude opticky vymezovat kam bude obklad zasahovat. Stěrku jsme společně vybírali přímo na showroomu dodavatele, kde byla možnost se podívat na stěrky i ve větší ploše. Odvážnější výběr stěrky se nakonec stal dominantou celé kuchyně.

Při téhle rekonstrukci jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků a osvětlení. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně. Zajistila jsem stavební práce a úpravy včetně likvidace staré kuchyně, podlahy a obkladů. Zajistila jsem pokládku vinylové podlahy a aplikaci pohledové stěrky. Vše jsem sladila tak, aby na sebe jednotlivé kroky navazovaly.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Vyjádření klienta:

Člověk za svůj život utratí spoustu peněz zbytečně ale nápad požádat Adrianu o pomoc při rekonstrukci naší kuchyně byl k nezaplacení!!! Všem kteří stejně jako já tápou při pohledu na nabídku kuchyňských studií její služby doporučuji a jsem přesvědčen že nebudete zklamáni.

I. a Z. Stunovi


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?