Bílá lakovaná kuchyně s drásanou dubovou dýhou a keramickou pracovní deskou, která nahradila původní koupelnu


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (26 FOTEK)


Popis kuchyně:

Při první schůzce jsem pochopila, že mě čeká náročný projekt, ale zároveň velká výzva. Klientka požadovala v bytě prohodit dispozičně kuchyň s koupelnou. Prostor měl potenciál, klientka měla skvělý vkus a tak jsem věděla od začátku, že vznikne něco výjimečného.

Na první schůzce jsme probraly požadavky na funkčnost nového prostoru, úložné prostory, design a omezení, která bylo potřeba dodržet. Nejzásadnější překážkou v prohození koupelny s toaletou místo původní kuchyně se stala právě toaleta. To se bohužel ukázalo až v průběhu stavebních prací. Koupelnu si klientka řešila víceméně sama s designovým koupelnovým studiem a já s ní v rámci koupelny řešila jen některé technické detaily a byla jsem takovým poradním hlasem u výběru zařizovacích prvků.

V barevnosti jsme se shodly. Bílou jako královnu barev jsme od začátku chtěly doplnit dřevem a černým akcentem. U dřeva jsme jen musely dát pozor na odstín, aby vše ladilo s dubovými parketami. Pracovní desku po všech možných variantách nakonec klientka vybrala keramickou v bílé barvě s velmi jemnou šedou žílou. Podlahu v místě původní koupelny jsme doplnily parketami ve stejném formátu. Podlaha v nové koupelně a na toaletě byla vybrána ve větším formátu a krásném hnědém zemitém odstínu.

V návrhu kuchyně jsem respektovala veškeré požadavky klientky včetně barového sezení, které se stalo příjemným setkávacím místem v kuchyni. Musela jsem ale taky promyslet kuchyň tak, aby v ní bylo co nejvíce uložných prostor, místo pro kotel a dostatek pracovního místa. Původní návrh celkem příjemně velké kuchyně vzal za své. Během stavebních prací jsme zjistily, že toaletu nebudeme moci přesunout do nové koupelny a bude tak muset zůstat na původním místě. V nové kuchyni tak ubyl zhruba 1m a nový návrh tak vznikal za pochodu. I díky menším kompromisům se mi podařilo vytvořit funkční a pěknou kuchyň, kde je dostatek místa na práci.

V nové kuchyni i koupelně se klientce splnilo několik snů. V koupelně je to volně stojící vana a v kuchyni pak hlavně barové sezení, úložné prostory a keramická pracovní deska, díky které jsme mohly umístit dřez zespoda.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, dřezu, baterie a dalších doplňků patřících ke kuchyni. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem stavební úpravy. Pomohla jsem řešit podlahu, osvětlení, zásuvky a vypínače a taky drobné detaily jako byly nové kliky na dveře od značky M&T. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací včetně realizace koupelny, pokládku podlahy a montáž kuchyně.


Vyjádření klienta:

Po koupi bytu na Vinohradech jsem 2 roky přemýšlela o jeho rekonstrukci a měla jsem hrůzu z toho, jak to sama zvládnu zrealizovat. Zachránil mě profil Adriany Štefanové na FB, na kterém byly její realizace v kombinaci bílá-beton-dřevo, a to mě přesvědčilo jí napsat o schůzku, protože to byla moje představa o nové kuchyni. Od první chvíle jsem věděla, že to byla správná volba. Představila jsem jí můj sen o prohození koupelny s kuchyní, čímž se byt víc otevře a bude mi prostorově víc vyhovovat. Adriana se potěšila výzvě a velmi rychle jsem měla první návrhy v mailu. V průběhu realizace jsme sice pár krát narazily na technické problémy, které byly ale velmi rychle vyřešené. Adriana mi pomohla vybrat všechny použité materiály, spotřebiče, dodavatele na kuchyň (nejšikovnějšího na světe) a vestavnou skříň. Neměla to se mnou vůbec jednoduché, protože jsem ještě pár dnů před realizací změnila "pár" detailů. Pokud hledáte precizního, nápaditého a zkušeného poradce na kuchyň, Adriana je pro Vás správná volba.

Martina Paulíková


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?