Hnědošedá kuchyně v kombinaci s dýhou a Technistone deskou se zafrézovaným úchytem


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (20 FOTEK)


Popis kuchyně:

Kuchyně už měla doslouženo v mnoha ohledech. Navíc ji majitelé zdědili při koupi domu a tak bylo načase mít konečně kuchyň podle vlastních představ a potřeb. Velký prostor byl od začátku výhodou, ale taky závazkem. Místnost nemá v rozích pravé úhly, bylo tedy potřeba pohlídat návaznost a funkčnost otevírání všech skříněk.

Při první schůzce mi klientka sdělila základní požadavky na úložné prostory, dostatek pracovní plochy, spotřebiče a barevnost. Přes velkorysost rozměrů místnosti jsme byly od začátku omezeny jistými faktory - umístění okna a umístění přívodů vody. Dispozici jsem tedy zásadně neměnila. Vysoké skříně tak logicky mají svoje místo na protilehlé straně od okna. Dohodly jsme se, že v nové kuchyni již není potřeba barové sezení. Dispozici jsem tak mohla pěkně otevřít do tvaru "U", čímž se nám lépe podařilo propojit obytnou zónu s jídelnou a kuchyní. Prostor tak konečně funguje jako jeden celek.

V barevnosti mi klientka dala celkem volnou ruku, jediným požadavkem byly světlé barvy v kombinaci se dřevem, které by ladilo ke stávající dřevěné podlaze. Rozhodla jsem se pro jemnou pískovou barvu jako základ kuchyně. Bílá mi v interiéru tohoto domu přišla až zbytečně neutrální a studená, zbytku interiéru vévodí spíše teplé barvy. Pracovní desku Technistone jsem klientce doporučila s ohledem na technické vlastnosti tohoto umělého kamene a barevně jsme se shodly na jemném béžovém tónu (Harmonia Dolomites). Při výběru materiálu podlahy jsme zůstaly u keramiky i z důvodu topení v podlaze. Podlahu i obklad jsem vybrala ve velkém formátu 60x60cm a barevně jsem zůstala u neutrální šedohnědé. Prim v této barevné kombinaci hraje zajimavý odstín dýhy (Querkus oak retro Hoboken) a vše pak podtrhuje výrazné modré okno.

V nové kuchyni jsem splnila rodině sen o americké lednici s výrobníkem ledu a dávkovačem studené vody, nové vinotéce, dostatku úložných prostor, kdy má vše svoje místo. Konec kuchyně si přála klientka odlehčit a tak jsem navrhla část vysokých skříní zakončit knihovnou, kde má svoje místo i meteo stanice a wifi router. Třešničkou na dortu je led osvětlení frézované do zad knihovny, sloužící jako "naváděcí světlo" při noční návštěvě kuchyně.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů a doplňků. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem stavební úpravy. Pomohla jsem vybrat keramiku na podlahu a obklad, stropní osvětlení, zásuvky a vypínače. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací, pokládku podlahy, montáž kuchyně, zaměření a montáž kamene a další věci.

 


Vyjádření klienta:

Jakmile jsem se rozhodla zrealizovat svůj plán vyměnit kompletně kuchyni, včetně podlahy, obkladu a veškerých spotřebičů, začala jsem hledat na internetu, kdo mi s mým plánem pomůže. Náhodně jsem objevila webové stránky paní Adriany Štefanové, kde mě upoutala její nabídka kuchyňského poradce od přípravy návrhu kuchyně, realizace celého projektu až do jeho konce. Okamžitě bylo rozhodnuto. Paní Adriana Štefanová je skutečně profesionálka. Od zakreslení plánu, výběru materiálů, nabídek výrobců kuchyní, zajištění stavebních prací, kameníků, vše proběhlo dle stanovených časových harmonogramů a naší dohody. Výsledkem byla krásná moderní kuchyně dle představ mé rodiny. Paní Adrianu Štefanovou mohu doporučit všem, kteří si chtějí ušetřit čas i obavy z výsledku. Dokonalý výsledek je u ní stoprocentně zajištěn.

I.P.


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?