Jedinečná kuchyně z mořené dýhy s pracovní deskou z dubové bio desky


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (18 FOTEK)


Popis kuchyně:

Klient poptával mojí službu s tím, že kuchyň má víceméně vymyšlenou a ví co chce. Nakonec jsme se ale společně propracovali k jinému typu kuchyně a jiné dispozici. Prostor, který nabízel nový řadový dům nebyl pro kuchyň nijak velkorysý. Najít tu správnou dispozici kuchyně bylo tak zásadním tématem od první schůzky.

Po zvážení všech nevýhod "účka", které klient původně požadoval v tak malém prostoru, jsem přinesla na druhou schůzku návrh dvou rovných částí kuchyní naproti sobě. Měla jsem pocit, že "účko" v tak malém prostoru není vhodnou dispozicí z několika důvodů. Nedají se vhodně využít rohy, hlavní pracovní plocha byla příliš malá a kuchyně ve zbytku místnosti působila spíše jako překážka. Navrhla jsem využít výklenek který má něco málo přes 240cm a přidat poloostrůvek. Návrh se klientovi líbil a tak jsme začali řešit detaily. 

Barevně se od začátku vědělo, že se bude řešit tmavá kuchyně v kombinaci se dřevem. Antracitovou barvu jsme ladili ke kovovým nosným prvkům domu. Přes několik různých materiálových variant jsme nakonec vybrali dýhu mořenou do RAL odstínu antracitu a na pracovní desku a obklad kuchyně zvítězila dubová bio deska, která vyniká vrstvami masivního dřeva. Díky tomuto vrstvení se oproti některým ostatním dřevěným masivním deskám, nekroutí a neprohýbá. Tmavá barva je všeobecně spíše nepraktická pro použití na nábytek, ale díky struktuře dýhy je ošetření a úklid dvířek o mnoho snadnější než kdybychom zvolili klasické lakované dvířko na MDF desce v matném provedení.

Jedním z takových zajímavých požadavků klienta bylo, zapracovat do kuchyně žehlící prkno a v blízkosti uložit žehličku. Kuchyně je součástí obýváku a při ranním spěchu do práce klient spojí snídani s žehlením košile a koukáním na televizi. Poloostrůvek jsem tak navrhla hlubší a z druhé "nekuchyňské" strany se vysouvá žehlení a hned pod ním je ukrytá žehlička.  Zásuvka v pracovní desce pak slouží jak při této činnosti, tak při práci v kuchyni.

U této nové kuchyně jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků, obkladu (stěrky). Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem technické plány jako podklad pro stavební úpravy. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací, aplikaci stěrky a montáž kuchyně.

 

 



Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?