Kuchyně, která ve velkolepém prostoru tvoří středobod celého domu


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (17 FOTEK)


Popis kuchyně:

Když jsem poprvé zjistila do jakého domu budu kuchyň navrhovat byla jsem nadšená, že si klientka vybrala na návrh a realizaci právě mě. Je to totiž přesně ten typ domu, ve kterém bych jednou chtěla bydlet. Takový můj dream house.

Práce na projektu kuchyně začala už v době, kdy byl projekt domu teprve na papíře. Čekala nás tak dlouhá cesta k vytoužené kuchyni. Prostor obývacího pokoje je opravdu velkorysý a kuchyně se měla stát ústředním bodem celé místnosti. Při řešení dispozice a tvaru kuchyně jsme zasahovali do umístění a velikosti okna. Klientka celkem dobře věděla, že kuchyň chce do tvaru "L" a k tomu obrovský jídelní ostrůvek. Ten totiž neslouží jako další pracovní místo, ale funguje více jako jídelní stůl a odkládací plocha.

Návrh kuchyně probíhal postupně v několika fázích, tak jak bylo potřeba. Nejdříve bylo potřeba se v dispozici shodnout na umístění jednotlivých spotřebičů. V tom se totiž ukrývala zásadní informace pro stavbu, kam se připraví vývody na vodu, elektřinu a odtah. V podstatě jsme s klientkou došly k takovému hrubému návrhu, kde jsme do detailu ještě neřešily například materiály a dekory.

V další fázi návrhu jsme se pustily právě do všech těch drobných detailů a řešení z čeho bude kuchyně vyrobena a jak to všechno bude vypadat a ladit. Klientky barevné přání bylo kombinovat bílou ne však zářivou s antracitem a dubem. Specifickým přáním bylo, aby se v kuchyni na doplňcích neobjevil nerez, ale pouze černá barva. Na mě bylo vybrat konkrétní dekory a doporučit jejich vhodnou kombinaci. Jako nejtěžší úkol při volbě dekorů se nakonec ukázal výběr dekoru dubu, který se dá sehnat v dostatečném formátu a který se klientce bude líbit. Pracovní deska na ostrůvku, na které se dekor dubu opakuje má totiž rozměr 3600x1300mm. Po dlouhém hledání i u zahraničních výrobců jsem nakonec vybrala a doporučila dekor Pale Lancelot Oak od Pfleidereru, který má velmi realistickou a pěknou kresbu. V téhle době byl taky ten správný čas věnovat se například detailnímu řešení polootevřené vysoké skříně na kávovar, kdy je kávovar v případě potřeby rovnou zapojen do zásuvky a díky výsuvu je hned k dispozici.

Dekory, barvy a materiály na kuchyň byly vybrány, zbývalo vybrat a dořešit doplňky a odtah. Spotřebiče od Whirlpoolu si klientka vybrala z designové řady s černým sklem. Já jsem doporučila baterii, dřez, sorter a zásuvkové systémy do pracovních desek. Na stěně tak žádnou zásuvku ani vypínač nenajdete. Výběr digestoře a řešení odtahu nechala klientka taky na mě. Ergonomická digestoř od Franke kuchyni sluší a funkčně splňuje vše co je potřeba. Od začátku jsem počítala s variantou, kdy se nechá odtahové potrubí přiznané. K černému kovovému schodišťi a krbu to parádně pasuje. Poslední třešničkou na dortu byl výběr světel vedle okna, které řeší osvětlení pracovní plochy bez denního světla. Navrhla jsem nástěnné svítidlo Lampe Gras na rameni, které je v případě potřeby flexibilní. 

U tohoto projektu jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků a osvětlení. Pomohla jsem s výběrem dodavatele kuchyně a dodala jsem kompletní instalační plány. Po dokončení návrhu kuchyně jsem klientce pomohla navrhnout i další nábytek do domu včetně koupelen, skříní a obývacího pokoje. 

 

 


Vyjádření klienta:

Adrianu a její práci jsem delší dobu sledovala na FB. Její práce se mi moc líbila a proto jsem se rozhodla ji oslovit. O své kuchyni jsem měla jasnou představu, ale potřebovala jsem někoho kdo mi poradí s rozmístěním spotřebičů, pomůže vybrat a sladit materiály a postará se o výrobu kuchyně. Již na první schůzce jsem řekla Adrianě mou představu. Vše si vyslechla a začala naše spolupráce. Kuchyň jsme připravovaly dlouhou dobu, následovalo mnoho schůzek, telefonátů a mailů. Přišly na řadu i problémy sehnat materiál v dostatečné velikosti. Adriana se naší kuchyni opravdu věnovala, neustále jsme byly v kontaktu. Po celou dobu byla velmi příjemná a ochotná. Ušetřila nám spoustu času a peněz. Poradila spoustu praktických věcí. Nakonec jsme se domluvily na další spolupráci. Dnes vím, že bych to bez ní tak dobře nezvládla. Ráda jsem ji poznala, je to opravdu člověk na svém místě.

Bohunka Kružberská


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?