Krásná nadčasová kuchyně v novostavbě v hnědých odstínech včetně omyvatelné stěrky


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (11 FOTEK)


Popis kuchyně:

Do prostoru kuchyně jsem se poprvé s klientem podívala ještě se stavbyvedoucím, kdy na developerském projektu probíhaly dokončovací práce. Jsem vždy ráda, když se můžu dostat do prostoru budoucí kuchyně před začátkem plánování. Ne jen kvůli zaměření, ale i kvůli celkovému pocitu z prostoru.

Klientovi požadavky nebyly nijak odlišné od ostatních. Chtěl zkrátka pěknou a praktickou kuchyň, ve které se mu bude dobře vařit a rád si nechal v zásadních věcech poradit. Dispozičně jsem se v tomto případě řídila i některými omezeními ze strany developera. Do hlavní stěny kuchyně se nesmělo zasahovat. Umístění okna v blízkosti rohu znamenalo, že se instalace nedaly ani vést po zdi, protože po odsazení skříněk by kuchyně zasahovala do okna. Dispozičně jsem tedy klientovi od začátku navrhovala kuchyň do "L" s poloostrůvkem, kde bude lednicová skříň umístěna na kratší stěně vedle vypínačů. Důvodem bylo i umístění přívodů vody a celkově tak dispozice dávala smysl při pohybu v kuchyni. Krásně za sebou následují lednice (potraviny), mytí, pracovní plocha a vaření. Odtah bylo nutné skrýt do sádrokartonové konstrukce. Tu jsem navrhla rozměrově tak, aby její hloubka lícovala s hloubkou horních skříněk. Sádrokarton tak působí jako kdyby tam byl od začátku. Poloostrůvek pak slouží jako přídavná pracovní či odkládací plocha a částečně opticky dělí prostor mezi jídelnou.

Barevně byla od začátku požadavkem světlá kuchyň s kombinací dřevodekoru. Brzy jsme došli s klientem k tomu, že bílá to nebude. Pískovou jsem navrhla jako elegantní a nadčasovou barvu, která nepůsobí studeně. Dekor dřeva jsme záměrně vybrali o několik odstínů tmavší než je podlaha. Konkrétní dekor dřeva na horní skříňky jsem doporučila vybrat s ne příliš výraznou kresbou kvůli nadčasovosti.

U téhle zakázky jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků a osvětlení. Pomohla jsem s výběrem dodavatele kuchyně a zajistila jsem stavební práce před montáží kuchyně. Klientovi jsem doporučila omyvatelnou stěrku místo obkladu, pomohla mu vybrat konkrétní typ a odstín přímo na studiu a zajistila jsem její aplikaci. Vše jsem časově zorganizovala tak, aby na sebe jednotlivé kroky navazovaly.


Vyjádření klienta:

Do nového bytu jsem potřeboval také novou kuchyni. Na Adrianu jsem slyšel velice dobré reference, takže jsem se rozhodnul ji oslovit. Neměl jsem konkrétní představu, jak by kuchyně měla vypadat, věděl jsem jen, že chci nějaký minimalistický, čistý styl. Bylo proto potřeba vymyslet nejen rozvržení kuchyně (zkomplikované několika tvrdými omezeními výchozí dispozice), ale také navrhnout její barevné schéma. Tohle všechno jsme s Adrianou dohodnuli během několika společných schůzek. Adriana byla velice příjemná a profesionální zároveň. Dále bylo nezbytné naplánovat všechny potřebné výrobní a stavební úkony tak, aby na sebe všechno hladce navazovalo. I v tom jsem se mohl na Adrianu spolehnout. Jakmile se po delší fázi navrhování a dolaďování detailů dalo všechno skutečně do pohybu, proběhlo to překvapivě rychle a hlavně hladce. S výslednou kuchyní jsem velmi spokojený.

Dušan Pavlíček


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?