Ostrůvek v panelákové kuchyni


Popis kuchyně:

První schůzka s klientkou proběhla přímo v panelovém bytě. Byt byl před rekonstrukcí a bylo potřeba řešit nejen kuchyň ale i celý prostor komplexně. Zvažovalo se totiž částečné nebo úplné zbourání zdi mezi kuchyní a obývacím pokojem. Nakonec jsem doporučila zbourat zeď úplně a vytvořit tak jeden velký otevřený prostor.

Na řadu přišla dispozice kuchyně, kdy jsme se shodly že ostrůvek prostor rozdělí a vymezí tak kuchyňskou a obývací část. Ostrůvek v této kuchyni také plní funkci další pracovní plochy a řeší uložení potravin. Aby se na ostrůvku dalo pracovat plnohodnotně, navrhla jsem umístit do pracovní desky zásuvkový box a do podlahy se tak při rekonstrukci musela pod ostrůvek připravit zásuvka.

Přáním klientky bylo umístění trouby do zvýšené pozice ve vysoké skříni, což nebyl problém splnit. Stěna s hlavní částí kuchyně totiž měří skoro 5,5m a místa tam tak bylo dost. 

Umístění pouze spodních skříněk v levé části stěny má svoje opodstatnění. Vysoká skříň standartní hloubky by se tam nevešla kvůli krátkému rozměru okna od zdi (pouhých 48cm) a tak se tam od začátku počítalo jen se spodní skříňkou. Vznikla tak příjemná plocha na odložení drobných spotřebičů, které tím pádem nezabírají místo na pracovní ploše.

Klientce jsem navrhla kuchyň, pomohla jí s uspořádáním celé místnosti a s výběrem doplňků a barev.

 

 

 Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?