Lakovaná bílá kuchyně bez úchytek doplněná dubovým dekorem, betonovou stěrkou a šedým obkladem


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (18 FOTEK)


Popis kuchyně:

Kuchyně už měla to nejlepší za sebou a majitelé si přáli, aby se v nové kuchyni mohlo pohybovat více členů rodiny najednou, vzniklo více pracovního místa, aby měl odpad svůj prostor a aby si mohli zalít čaj horkou vodou přímo z kohoutku. Splnila jsem jim vše do posledního přání.

Původní dispozice kuchyně do "L" zabírala sice více místa, ale nebyla efektivně využitá. Navrhla jsem kuchyni více otevřít do prostoru tím, že zaplníme pouze delší stěnu v místnosti. Ostrůvek jsem tímpádem mohla zvěšit na krásnou velkou pracovní plochu v kuse. Nyní je ostrůvek využíván jako hlavní pracovní místo a při práci práci v kuchyni jsou majitelé otočení směrem k obývací části místnosti.

Základním barevným požadavkem byla kombinace bílé s dubem a šedou barvou. Bezúchytové řešení se majitelům zamlouvalo, tak jsem navrhla čisté řešení v podobě lakovaných dvířek do kterých je vyfrézován profil pro prsty. Dubový dekor jsme vybírali tak, aby ladil ke zbytku dřeva v místnosti a vybráno jsme měli hned. Šedou barvu jsme do kuchyně chtěli dostat na omyvatelnou stěrku. Můj nápad bylo nastěrkovat barový pult a majitelé si našli krásný reliéfní obklad ve dvou rozměrech, který jsem navrhla nalepit až po strop aby celou stěnu spojil v jeden celek. Podlaha byla oříšek. Od začátku majitelé trvali na tom, že původní dlažba bude zůstávat. Díky mému doporučení dostala dlažba nový kabát. Obklad i dlažbu kuchyně jsme sjednotili a prostoru to ohromně prospělo.

Do kuchyně bylo potřeba dostat více prostoru na tříděný odpad. Navrhla jsem využít jednu skříňku pod dřezem a přidala jsem ještě jeden prostor na ostrůvku, aby se majitelé při práci v kuchyni nemuseli neustále otáčet. Oba odpadkové koše se dají díky použití systému servo-drive otevřít pouhým dotykem kolene. Dřezová skříňka skrývá ještě bojler na horkou vodu, který je nutný pro zásobování baterie. Horkou vodu si lze natočit rovnou z baterie. Ta byla jedním z velkých přání majitelů. Kuchyně se stala opět oblíbeným místem celé rodiny.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků a stěrky. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem technické plány jako podklad pro stavební úpravy. Časově jsem pak zorganizovala návaznost stavebních prací, pokládku podlahy a obkladu a montáž kuchyně.


Vyjádření klienta:

Dlouho jsem se rozhodovala, zda se pustím do výměny kuchyně, pracuji tak trochu v oboru (rekonstrukce bytů apod). Představa, že se to bude týkat mého bytu mi byla velice daleká. Přesvědčila mě má dcera, která se osobně zná s Adrianou a po první schůzce jsem měla zcela jasno - jdu do toho. Adriana naprosto přesně ví co dělá. Po třech schůzkách měla hotový kompletní návrh, absolutně všechno, barvy, rozložení, detaily, světla, zásuvky, vypínače. Pomohla mi i s výběrem nové podlahy a obložení stěny. Předložila mi 3 cenové nabídky na výrobu kuchyně a dohlédla na montáž i na drobné doladění při montáži. Jsem naprosto spokojená a Adrianu doporučuji. Ráda se setkávám s lidmi, kteří svou práci dělají se zápalem a dotahnou jí do konce. Adriana mezi ně rozhodně patří.

Lenka Hronková


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?