Lakovaná bílá kuchyně s pracovní deskou i obkladem z corianu


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (14 FOTEK)


Popis kuchyně:

Navrhovat kuchyň do novostavby má svoje kouzlo. Prostor je jako nepopsaný list papíru, žádná kuchyň v něm předtím nebyla a vše je tedy nové. I v tomhle bytě jsem ale musela respektovat velikost místnosti, která propojuje kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. Představu o moderní bílé kuchyni jsem splnila velmi ráda, stylově je mi taková kuchyně blízká.

První schůzku s klientkou jsem si domluvila přímo v bytě, kde jsem si prostor zaměřila a na místě jsem tak mohla popsat výhody a nevýhody různých dispozičních řešení. Zásadní požadavky a představy jsem zjistila a mohla jsem se pustit do návrhu. Před započetím samotného návrhu jsme se shodly, že v prostoru kuchyně využijeme ještě místo za dveřmi kam přijde ostrůvek se sezením. Ostrůvek slouží i jako přídavná pracovní a odkládací plocha. Mít si kam položit nákup při ukládání věcí do lednice je k nezaplacení.

Barevné ladění kuchyně prošlo několika změnami. Od krémové barvy dvířek a černého obkladu jsme skončili u bílé kuchyně s bílým obkladem i pracovní deskou a světlým dřevodekorem. Při volbě materiálů hrálo roli více faktorů. Klientce se líbilo řešení úchytek, kdy je přímo do dvířka vyfrézováno místo pro prsty. U lakovaných dvířek je tohle možné. Corianová pracovní deska byla zvolena s ohledem na jednoduchost údržby. Možnost vytvořit z corianu i obklad a dřez s odkapem "jakoby" v jednom kuse byl hlavním důvodem proč si klientka tento materiál nakonec zvolila.

Vytvořit dostatek pracovního místa a úložných prostor se podařilo i díky přidání ostrůvku. Vše je ale vypočítáno tak, aby ostrůvek při vchodu do místnosti nepřekážel. Nejen k práci v kuchyni slouží na ostrůvku zásuvka Bachmann twist v bílé barvě. Dostatek světla nad ním se podařilo zajistit závěsnými lampami s edisonskými žárovkami, které se dají ztlumovat.

Klientka měla s kuchyní minimum starostí. Postarala jsem se o návrh kuchyně včetně spotřebičů a doplňků, výběr dodavatele, stavební práce a úpravy a výběr a montáž osvětlení nad ostrůvkem.

 

 

 

 


Vyjádření klienta:

Zařizování bytu byla pro mne úplně nová zkušenost a tak jsem byla velmi ráda za pomoc naší kuchyňské poradkyně. Oceňuji především profesionální přístup, orientaci v trendech a různých materiálech a doporučení vhodných dodavatelů jak přípravných prací, tak samotné realizace kuchyně. Zároveň byla Adriana ochotná pomoci i s výběrem světel a dalších doplňků, které pomohly dotvořit naší představu o příjemném, jednoduchém a zároveň stylovém bydlení.

Michaela Lobkowicz


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?