Matně lakovaná kuchyně v pískové barvě s elegantně vyřešenou úchytkou


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (13 FOTEK)


Popis kuchyně:

Pan Vrba si mě zavolal na pomoc do svého nového domu, který koupil a kterému chyběla nějaká pěkná a praktická kuchyně. Na první schůzce jsme se sešli přímo v prostoru budoucí kuchyně. Prostor jsem si zaměřila, aby návrh odpovídal skutečnosti a s klientem jsme probrali jeho představy a požadavky. Zásadním přáním klienta bylo navrhnout kuchyň, která přirozeně doplní obytný prostor a nebude v místnosti dominovat. Nechtěla jsem opomenout ani praktickou a estetickou stránku a tak vznikla kuchyně bez kompromisů.

O barevném ladění měl klient od začátku celkem jasno, požadavkem byly světlé barvy. Jako hlavní barvu ale klient nechtěl použít bílou. Navrhla jsem většinu kuchyně vyrobit v pískovém odstínu a bílou použít pouze na horní skříňky, které tak ještě více splynou se stěnou. Lakované dvířko poskytlo možnost vyřešit úchytku nenápadně a prakticky. Místo pro prsty je vyfrézováno přímo do dvířka. Pracovní desku jsme doladili tak, aby vůči dvířkům nebyla v kontrastu. Skleněný obklad v bílé barvě vzhledem k celému konceptu kuchyně, byl jasná volba. 

Dispozičně na začátku klient zvažoval více variant včetně využití prostoru na ostrůvek, nakonec jsme se ale shodli na tvaru kuchyně do "L" což respektovalo hlavně myšlenku nenápadné kuchyně ale i dostatek prostoru na pracovní desce. Dojem nenápadné kuchyně dotváří knihovna, která přesto že je součástí kuchyňského nábytku plynule přechází do obytného prostoru a celkově bok vysoké skříně odlehčuje. Hodně pomohlo i minimální optické dělení šuplíků. Mělké šuplíky jsou skryté uvnitř vysokých, ale díky speciálnímu systému se k příborům dostane klient jednoduše a jedním pohybem. Třešničkou na dortu je velmi elegantně vyřešené osvětlení nad dřezem. Do 5cm lišty z lamina je led pásek zafrézován pod úhlem 45 stupňů.

U pana Vrby jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků a osvětlení. Pomohla jsem s výběrem dodavatele kuchyně a zajistila jsem veškeré stavební práce a úpravy. Časově jsem zorganizovala návaznost stavebních prací a montáž kuchyně.

 

 

 

 


Vyjádření klienta:

O své kuchyni jsem měl jasnou představu, jak co do vzhledu, tak funkčnosti. Návštěvy domů s nábytkem a kuchyňských studií mi však ukázaly obrovské množství nabízených materiálů, barev, dekorů a řešení. Probírat se jimi mne unavovalo a nedostávalo se mi k tomu času. Spolupráce s Adrianou probíhala přesně podle scénáře z jejích internetových stránek. Možnost konzultovat své teoretické představy a jejich potvrzení či korekce na základě praktických zkušeností jsou nedocenitelné. Stejně tak získaní informací o kvalitě, cenových relacích a přednostech či nedostatcích jednotlivých materiálu i funkčních řešení. Opomenout nelze ani estetické cítění Adriany a její zkušenost s konečným vyzněním zvoleného provedení. Představit si výsledný vzhled a dojem pouze na základě vzorníku barev je bez zkušeností problematické. Díky Adrianě mám kuchyni přesně v barvě a odstínu, jaké jsem si přál. Sám jsem měl sklon volit dle vzorníku sytější odstíny, které by ve velké ploše působily tmavší, než jsem chtěl. Nedokázal jsem to odhadnout. Velmi pomohla i počítačová vizualizace, kterou Adriana předem zpracovala a v diskusi se mnou doladila. Je tak věrná, že fotografie realizované kuchyně se od ní odlišuje jen světlem na stropě. Jednání s Adrianou je velmi příjemné. Její profesionalita, ochota a vstřícnost jsou uklidňující a dávají jistotu, že vše dobře dopadne. Patří jí mé velké poděkování!

Ilja Vrba


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?