Moderní bílá kuchyně s dubovou dýhou a corianem v historickém bytovém domě


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (13 FOTEK)


Popis kuchyně:

Krásný a vzdušný prostor s vysokým stropem mi nabídl možnost vytvořit velmi jedinečnou kuchyň. Prostor jsem si s klientkou poprvé prohlédla, když již v bytě probíhaly stavební práce. Ve spravný čas tak bylo potřeba rozhodnout jak bude kuchyně vypadat kvůli přípravě rozvodů vody a elektřiny.

Barevně od začátku klientka zvažovala kombinaci bíé, dřeva a šedé. Při  návrhu jsem zvažovala různé kombinace. Nakonec zvítězilo řešení, kdy část kuchyně s vysokými skříněmi je celá dřevěná a zbytek je celý bílý včetně corianové desky.  Do dřevěné části jsem mazaně ukryla i vchod do špajzu. Nápad skrýt do této části vysokých skříní i vchod do špajzu jsem klientce sdělila hned na první schůzce a moc se jí libil. 

Požadavek na lednici side by side a vchod do špajzu ovlivnil finální uspořádání kuchyně. Prostor je natolik velkorysý, že umožnil uspořádat kuchyň tak, aby na sebe práce v kuchyni navazovala. Zároveň se podařilo vytvořit dostatek místa na práci i dostatek odkládacího a manipulačního místa. Pro drobné spotřebiče jsem vymyslela výklenek nad pracovní deskou, kde jsou spotřebiče připravené k okamžitému použití. Výklenek pro spotřebiče je záměrně navržen mělčí a za ním je ukrytý ještě žebřík. Výklenek nad lednicí byl od začátku navržen pro dekorace. Sifonové lahve jsou trochu retro :).

V jiných místnostech jsou v bytě použité jako dlažba a obklad černobílé patchwork hexagony. Původní záměr bylo použít je jako obklad i do kuchyně a tímto prvkem celý byt propojit. Nakonec jsme se ale rozhodly pro použití šedé omyvatelné stěrky, která přiznává výšku místnosti a celou stěnu hlavní části kuchyně pěkně sjednotila.

S vychytávkami se na této kuchyni nešetřilo - vchod do špajzu ukrytý za kuchyňskými dvířky, prostor pro žebřík za výklenkem na spotřebiče, dávkovač na saponát, vysavač do soklu.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků, obkladu (stěrky). Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem technické plány jako podklad pro stavební úpravy. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací, aplikaci stěrky a montáž kuchyně.

 

 


Vyjádření klienta:

Do nového bytu ve starém domě, který ale musel projít kompletní rekonstrukcí, jsme se ihned zamilovali. Řešení kuchyně bylo pro mne ale velkou neznámou. Jak řešit ideální rozložení skříněk, spotřebičů, úložné prostory, s tím vším jsem si nevěděla rady. Na facebooku mne zaujala nabídka služeb paní Adriany Štefanové, kterou jsem neváhala kontaktovat. Hned na první schůzce jsem byla velmi mile překvapena její profesionalitou, ochotou vyslechnout mé nápady a přání. Ze zkušenosti musím říci, že ne každý architekt a bytový designer je toho schopen. Veškeré konzultace, přípravy projektu, výběru vhodných materiálů a doplňků až po odsouhlasení připravených návrhů a oslovení jednotlivých dodavatelů, probíhalo velmi hladce a zcela v časových potřebách probíhající rekonstrukce. Se spoluprácí s paní Štefanovou jsem byla maximálně spokojena, je velkým profesionálem, s velkou zkušeností toho co dělá a jaké služby nabízí. Největší díky za řešení úložného prostoru (špajzu) za lednicí!

Johana Ložeková


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?