Moderní bílá kuchyně v novostavbě s corianovou pracovní deskou


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (19 FOTEK)


Popis kuchyně:

Klientka si pořídila krásný byt v novostavbě a potřebovala do něj novou kuchyň. Nad návrhem kuchyně jsme se sešly ve chvíli, kdy byl byt skoro dokončen. V této době už nebylo možné ovlivnit dispozici prostoru. Prostor pro kuchyň byl tedy daný a teď co s tím. Nejdříve bylo nutné se shodnout na vhodném tvaru kuchyně. 

Původní představa klientky bylo využít prostor výklenku a prostor pod oknem. To jsem zavrhla s tím, že by tyto dvě části kuchyně od sebe byly příliš vzdálené a nemohly tedy sloužit jako navazující pracovní místo. Využít výklenek a postavit do prostoru ostrůvek se mi zdálo jako jediné rozumné a praktické řešení. Klientce se dispoziční řešení kuchyně líbilo a tak jsme se mohly pustit do barevného ladění.

Ke krásné masivní dubové podlaze nechtěla klientka žádné výrazné ani tmavé barvy. Přičemž kuchyň v celém prostoru neměla zaujímat dominantní postavení. Kombinace bílé a dubu nám z toho vyšla jako ideální řešení. Rozhodnutí o minimalistickém nerezovém profilu místo klasických úchytek padlo hned vzápětí. Jako materiály pracovní desky jsem klientce doporučila využít kombinaci corianu a laminátu v dekoru dubu. Z corianu je v hlavní části kuchyně vyrobena pracovní deska, dřez i obklad. Krásně to prostor výklenku sjednotilo.

Kuchyně je relativně malá a bylo potřeba přemýšlet kam uložit potraviny. Výklenek za dveřmi jsem proto navrhla vyplnit vysokými skříněmi až ke stropu. Ve skříních jsou použity vnitřní zásuvky a všechny potraviny a další uložené věci jsou komfortně přístupné.

Ostrůvek tvoří centrum celé kuchyně hlavně z toho důvodu, že je na něm dostatečně velká pracovní plocha. I proto jsem klientce doporučila, že mít na ostrůvku zásuvku v pracovní desce bude nutnost. Developer s možností ostrůvku a tedy přívodem elektřiny pod ostrůvkem vůbec nepočítal a tak jsme si museli poradit sami. V rámci stavebních prací jsem zařídila rozebrání a složení podlahy a kabel se tak pod ostrůvek připravil do místa kde byl potřeba. Nerezová zásuvka v pracovní desce je pěkná a hlavně funkční.

Při téhle rekonstrukci jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků a osvětlení. Pomohla jsem s výběrem dodavatele kuchyně. Zajistila jsem stavební práce. Vše jsem sladila tak, aby na sebe jednotlivé kroky navazovaly.

 

 

 

 

 

 

 


Vyjádření klienta:

Rada varím a preto mi veľmi záležalo na tom, aby kuchyňa, ktorú budem mať vo svojom prvom vlastnom byte bola pekná, ale hlavne funkčná a praktická. Na trhu je množstvo kuchynských štúdii a značiek a v tak veľkej ponuke som sa rýchlo stratila, takže keď som náhodou pri prehľadávaní internetu narazila na pani Štefanovú, neváhala som ani okamžik. A urobila som veľmi dobre, ušetrila mi neskutočne veľa času a som si istá, že aj peňazí. Upozornila ma na veci, ktoré ma ani nenapadlo riešiť.  Nevnucovala mi svoju predstavu, na 100% sa  prispôsobila môjmu vkusu. Perfektne sa orientuje na trhu s kuchynským vybavením, ponúkla mi možnosti, na ktoré by som sama určite nebola neprišla. Čokoľvek som si zmyslela, vypátrala v rôznych variantách a cenách. Každú schôdzku mala pri sebe vzorky, katalógy. Moju kuchyňu sme navrhli do posledného detailu. Keď bol plán kuchyne hotový, jednala s rôznymi firmami a priniesla podrobné rozpočty od firiem, ktoré kuchyňu mohli realizovať. Po zhotovení, som mala problémy s drobnými nedostatkami, na ktoré ale firma nereflektovala, nebolo to nič závažné a tak som to ďalej neriešila. Keď prišla pani Štefanova skontrolovať konečný stav, v žiadnom prípade nechcela odovzdať nič čo by nebolo perfektné a reklamáciu s firmou vykomunikovala. Musím povedať, že dotiahla môj projekt do posledného detailu, nad moje očakávania. S kuchyňou som teraz nadmieru spokojná a som si istá, že bez pani Štefanovej by to tak nebolo. Je to profesionál, s veľkým rozhľadom a množstvom cenných skúseností. Ďakujem.

Zuzana Bandúrová


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?