Nadčasová šedá lakovaná kuchyně v kombinaci s dubem a stříbrnou stěrkou


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (21 FOTEK)


Popis kuchyně:

Tahle rekonstrukce kuchyně byla jedna z nejtěžších co jsem kdy řešila a o to víc mě bavila. Velký podíl na vzniku tak krásné a funkční kuchyně mají také majitelé, kteří od začátku věděli co chtějí. Zbourání všech příček a postavení nových na míru nové kuchyni bylo hlavním požadavkem. 

V zájmu praktické kuchyně bylo potřeba nové kuchyni vytvořit nový prostor. Nová dispozice kuchyně ovlivňila i změnu vstupní chodby a obývacího pokoje. Vstup z chodby do kuchyně se zazdil a kuchyň jsem tak mohla tvarovat do "účka". Do prostoru kuchyně se dá přijít už jen přes obývací pokoj a jídelnu, což ničemu nevadí. Kuchyně se krásně zvětšila a při vaření do prostoru lze komunikovat se zbytkem místnosti. Průchod do prostoru pro uložení potravin jsem navrhla zvětšit a otevřít. Potravinové skříně jsou přiznané a viditelné z jídelny a obývacího pokoje, ale mají dvířka a tak je vše pohledově čisté a uklizené.

Při návrhu rozmístění jednotlivých spotřebičů, vaření a vody jsem musela dát pozor na to, aby na sebe jednotlivé úkony navazovaly. Pozice varné desky se oproti původní kuchyni neměnila, kvůli vývodu odtahu, který je řešen přes střechu. Umístění dřezu jsem navrhla tak, aby se při práci a následném vaření mohlo stát čelem k otevřenému prostoru a vznikl dostatek pracovního místa.

Kombinace šedé s dubem a světlou deskou je příjemná a nadčasová. Výběr konkrétních odstínů jsme řešili nad vzorníkem jednotlivých materiálů přímo v prostoru budoucí kuchyně, kontrastní tmavá dlažba pak nahradila původní pvc podlahu.

Kuchyně má spoustu vychytávek, jedním z nich je zabudovaný odpadkový koš přímo do pracovní desky, který si majitelka moc přála. Umístění nerezových zásuvek do pracovní desky pomohlo designové čistotě kuchyně. Luxfery propouští trochu denního světla do vstupní chodby a zároveň dodají stěně na zajímavosti. 

Místo obkladu jsem navrhla použití stěrky. Výběr jsme konzultovali na schůzce přímo u dodavatele. Nejvíce se líbila šedá stěrka s metalickým odleskem a musím říct, že v celkovém dojmu kuchyně hraje velkou roli.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů a doplňků. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně. Zajistila jsem stavební práce a úpravy prostoru. Zajistila jsem pokládku dlažby a aplikaci pohledové stěrky. Časově jsem pak zorganizovala návaznost stavebních prací, pokládky podlahy, aplikace stěrky a montáž kuchyně.

 

 

 

 

 


Vyjádření klienta:

Naše rekonstrukce kuchyně byla větší investicí představující opravdu velký zásah do dispozic našeho domu, proto jsme se rozhodli pro její realizaci s pomocí odborníků. Po prvotním návrhu přestavby našeho RD od architekta jsme kontaktovali slečnu Adrianu s poměrně jasnou představou, jak daný prostor přestavět a co nejlépe využít, ale opravdu velmi nám pomohla s přesným zaměřením, návrhem kuchyňského nábytku na míru a výběrem materiálů. Jako největší přínos spolupráce s Adrianou vidím doporučení ověřených dodavatelů - stavební firmy, kuchyňského studia a šikovného dodavatele stěrky - a časovou koordinaci jejich prací. Především s vybraným kuchyňským studiem, které vyrobilo kuchyň na míru a dodalo a namontovalo také vybrané spotřebiče, jsme byli velice spokojení. Jejich práce je opravdu perfektní. Adriano, děkuji za Vaši pomoc, kuchyň předčila moje očekávání. Vaří se v ní skvěle.

manželé Bystřičtí


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?