Paneláková moderní bílá kuchyně s dřevodekorem propojujícím celou místnost


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (21 FOTEK)


Popis kuchyně:

Klientka mě kontaktovala v počáteční fázi rekonstrukce panelového bytu, kdy šlo ještě spoustu věcí ovlivnit a to bylo dobře. Na první schůzce jsme probraly její představy a požadavky a hned jsme narazily na pár zásadních věcí. Klientka si přála kuchyň do tvaru "L" s ostrůvkem a jídelní stůl pro 6 osob. To v prostoru toho bytu nedávalo rozměrově smysl. Bylo nutné celou dispozici překopat, vše propočítat a vymyslet tak, aby v jednom prostoru fungovalo všechno v harmonii.

Na druhou schůzku s klientkou jsem přinesla hrubý návrh dispozice celé místnosti, kde měla kuchyně, jídelna i obývací pokoj svůj prostor. Navrhla jsem využít nejdelší stěnu pro rovnou část kuchyně a naproti vysokým skříním jsem umístila polostrůvek. Ten funguje jako odkladný a manipulační prostor naproti lednici a skříni s troubou a zároveň jako další pracovní místo. Této nové dispozici bylo nutné přizpůsobit i dveře do místnosti. Místo původních dvoukřídlých pantových dveří jsem navrhla dveře posuvné a změnila jsem i jejich umístění, aby mezi kuchyní a polostrůvkem zůstal dostatek místa na pohyb a otevírání skříněk. Od téhle schůzky už jsme pracovaly jen s touhle variantou a řešily jsme spíše detaily a v pozdější fázi vybavení obytné a jídelní zóny.

Barevný koncept měla klientka rozmyšlený už od začátku. Inspirovala se v jedné z mých předchozích realizací a tak jsme se pustily do bílé kuchyně s dřevodekorem a šedým obkladem. Postupně jsem k tomu klientce pomohla doladit a navrhnout všechno ostatní. Začaly jsme podlahou, protože i v rámci harmonogramu stavebních prací to byla priorita. Společně jsme v podlahovém studiu ke zvolenému dřevodekoru na pracovní desku vybraly vinylovou podlahu v dekoru dubu.

Po odsouhlasení dispozice celé místnosti jsem navrhla rozmístění a typy svítidel. Kuchyňskou linku osvětluje led pásek zafrézovaný přímo do dna horních skříněk a polostrůvek polohovatelné nástěnné svítidlo. Strop v kuchyni a obytné zóně osvětluje několik bodových přisazených svítidel, jídelní stůl dvě zavěšená dominantní svítidla. Koutek s křeslem na čtení v obýváku pak spolehlivě osvětluje designová podlahová lampa.

Paralelně s osvětlením jsem navrhla finální vzhled knihovny propojené se skříňkami pod televizí. Bílá barva a dřevodekor z kuchyně se na knihovně opakují a místnost tak více působí jako jeden celek. Stůl a jídelní židle jsme s klientkou vybraly z Tonu. Tenhle český výrobce nikdy nezklame. Masivní dubový stůl a židle se staly útulným a propojovacím prvkem tohoto interiéru. Pohovku jsem navrhovala s ohledem na počet osob a možnost rozložení pro občasné spaní. Barevně jsme se shodly na neutrální šedé barvě v kominaci s dubovými nohami. Kulatý konferenční stolek s úložným prostorem tvarově rozbíjí hranaté tvary a příjemně doplňuje pohovku. Akcentem celého prostoru se stalo barevné křeslo od české značky Situs, které si lze nechat vyrobit na míru.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků, osvětlení, obkladu, zásuvek a vypínačů. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem technické plány jako podklad pro stavební úpravy. Navrhla jsem a pomohla vybrat veškeré zařízení interiéru. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací, pokládku podlahy a montáž kuchyně.

 


Vyjádření klienta:

Spolupráci s Adrianou bych vystihla následovně – pohodová a naprosto bezproblémová! 

Vzhledem k tomu, že jsme bourali příčku, která dělila kuchyň s obývákem, neb jsme chtěli získat jeden velký prostor a věděli jsme, že jakákoliv návštěva kromě obývacího pokoje uvidí, ale bude také hodnotit i kuchyň, rozhodli jsme se oslovit někoho, kdo se navrhováním a realizacemi kuchyní dlouhodobě zabývá a jsou za ním vidět výsledky. Předchozí realizace Adriany na jejím webu „kuchyňský poradce“ nás více než zaujaly, tudíž rozhodnutí oslovit Adrianu s žádostí o pomoc při realizaci naší kuchyně, bylo velmi rychlé. Během pár setkání, která pro nás byla velmi inspirativní, člověk totiž velmi rychle zjistí, jakých chyb a nedokonalostí by se mohl snadno, ale přitom fatálně, při přípravě své nové kuchyně dopustit. Díky Adrianě jsme získali konkrétní a ucelenou představu, jak bude naše kuchyň vypadat a ve velice krátké době jsme prostřednictvím Adriany poptali tři renomované výrobce kuchyní. Nad jednotlivými nabídkami jsme se opět potkali a Adriana nás rychle seznámila s plusy a minusy jednotlivých nabídek a my už jsme si „pouze“ vybrali. Vybrali jsme dobře, konzultace s výrobcem, výroba kuchyně a její následná montáž proběhla naprosto bezproblémově a nakonec jsme u stejné firmy požádali i o výrobu obývací stěny a knihovny do předsíně, kterou nám teď každá návštěva obdivuje a chválí :). Obývací pokoj s kuchyní tak tvoří jeden kompaktní celek, ze kterého máme nemalou radost, užíváme si jej a hlavně zde každodenně velmi rádi trávíme svůj volný čas. S Adrianou jsme ve finále konzultovali i výběr sedačky, doporučila nám zajímavou firmu, která vyrábí krásná křesla dle přání zákazníka, ladili jsme společně i konferenční stolek, osvětlení celé místnosti a v neposlední řadě i krásný jídelní stůl a židle. Díky kontaktům Adriany jsme ušetřili nejen nervy a čas, ale také peníze. Na výsledku je opravdu znát, že jsme využili „pomocné ruky“ skvělé profesionálky a „nelepili“ jsme to podle svého, tak dokonalého výsledku bychom sami nedosáhli, proto můžeme Adrianu vřele doporučit a také tak činíme, kudy chodíme :).

Lenka a Pepa


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?