Moderní paneláková kuchyně splňující všechny klientčiny požadavky


      ZOBRAZIT CELOU GALERII (19 FOTEK)


Popis kuchyně:

Klientka mě oslovila v době, kdy měla panelový byt zrekonstruovaný a připravený k vybavení nábytkem. Dle její představy o dispozici nové kuchyně si nechala připravit přívody vody a elektřiny na jednu delší stěnu. Kuchyně tak měla být pouze rovná. Již na první schůzce při měření prostoru, jsem navrhla abychom kuchyň zvětšily i na druhou stěnu a přímo na místě jsem s klientkou prošla výhody a nevýhody jednotlivých řešení. Navrhovaná dispozice kuchyně do "L" poskytovala klientce mnohem více pracovních i manipulačních ploch na pracovní desce, což byl od začátku její požadavek. Vzhledem ke zbytku prostoru byla navíc škoda tuhle stěnu nevyužít a nechat ji volnou.

Jedním z důvodů proč mě klientka oslovila, bylo to že se jí líbila jedna z mých předchozích realizovaných kuchyní. Zaujala jí kombinace bílé barvy, dřevodekoru a šedé stěrky. Barevná představa byla jasná. Čekalo nás ujasnění rozložení skříněk, výběr materiálů, konkrétní výběr dekorů (dřevo, stěrka, pracovní deska), výběr všech doplňků a spotřebičů.

Už u návrhu dispozice kuchyně přemýšlím jak se bude klient v kuchyni pohybovat a kde co bude mít přibližně uloženo, aby to při práci v kuchyni dávalo smysl. Nejinak tomu bylo i v tomhle projektu. Od prvního návrhu trouby do vysoké skříně, jsme nakonec zůstaly u trouby pod varnou deskou. Jelikož klientka troubu tolik nepoužívá, ocenila vedle lednice více pracovní plochy. Finální verze návrhu respektuje přirozený pohyb v kuchyni, kdy se za sebou následují lednice, vedle ní dostatek místa na výkládání věcí z lednice nebo ukládání nákupu do ní, dřez pro umytí potravin, pracovní plocha, varná deska a ještě jeden manipulační (odkladný) prostor. Díky detailnímu rozvržení vnitřních prostor jsem klientce pomohla prostor kuchyně efektivně využít. Soustředily jsme se na výšku jednotlivých šuplíků a počet polic v horních skříňkách.

Pro provedení bezúchytového řešení kuchyně jsme zvolily lakovaný materiál, kde je úchytka již součástí dvířka. Kuchyně tak působí čistě a nenápadně. Na materiál horních skříněk a polic jsme zvolily lamino v dekoru dub hamilton. Tento dekor je strukturovaný a má velmi reálnou kresbu dřeva. Později si z něj klientka nechala vyrobit i jídelní a konferenční stůl a celý prostor tímto dekorem sjednotila. U pracovní desky jsme od začátku zvažovaly laminátovou pracovní desku versus nějaký kvalitnější materiál. Corianovou pracovní desku jsme zvolily hlavně z důvodu možnosti vytvarování dřezu ze stejného materiálu a odkapu ve formě frézovaných drážek. Na desce není žádný spoj a velmi snadno se udržuje. Šedá barva pracovní desky tónově funguje s šedou omyvatelnou stěrkou. Ta je použita místo klasického obkladu a stěnu kuchyně i celý prostor pěkně propojuje.

U této rekonstrukce jsem se postarala o kompletní návrh kuchyně včetně výběru spotřebičů, doplňků, osvětlení, obkladu (stěrky), zásuvek a vypínačů. Pomohla jsem s výběrem kvalitního dodavatele kuchyně a zajistila jsem technické plány jako podklad pro stavební úpravy. Časově jsem pak pomohla organizovat návaznost stavebních prací, aplikaci stěrky a montáž kuchyně.

 

 

 

 

 


Vyjádření klienta:

Na služby „kuchyňského poradce“ jsem narazila náhodou na internetu. Byla jsem krátce po rekonstrukci bytu a kuchyň bylo potřeba realizovat následovně. Časově jsem byla vytížená, a tak člověk, který se ujme kompletně všeho, mě doslova „ spadl z nebe“. Adriana se mi věnovala s plným nasazením a zaujetím. Je to odborník, který nejenže své práci rozumí a je profesně na vysoké úrovni, ale zároveň se dokáže intuitivně vcítit do potřeb klienta. Adriana je velmi talentovaná a její vnímání prostoru, materiálů i barev, dalece přesahuje realizace kuchyní.

Hana Dokoupilová


Zobrazit další reference


Pomohu vám ke kuchyni vašich snů. Od návrhu, přes výběr dodavatele nábytku, spotřebičů a stavebních prací, až k samotné realizaci. Zajistím vše co je potřeba k tomu, abyste ve své nové kuchyni mohli poprvé uvařit a spokojeně ji používat.


Chci pomoci s kuchyní

Jak to probíhá? | Kolik to stojí?